100 САНІТАРНИХ АВТО «БОГДАН» ПОСИЛИЛИ ПАРК МЕДТЕХНІКИ ЗСУ – ГОЛОВНИЙ МЕДИК МІНОБОРОНИ

Час доставки поранених у АТО до місця надання кваліфікованої медичної допомоги скоротився до однієї години завдяки розгортанню мобільних шпиталів, роботі медичних груп та розширенню автопарку нових санітарних машин. Завдяки цьому до строю повертаються до 93 % від загальної кількості постраждалих. Про це сказав начальник Головного військово-медичного управління полковник медичної служби Ігор Хоменко під час брифінгу у прес-центрі Міністерства оборони.
 
За його словами, з липня 2014 року розпочалося реформування медичної служби. У зону проведення АТО були висунуті два мобільних шпиталя, а згодом розгорнута мережа передових медичних груп.
 
Відбулися суттєві зміни у нарощуванні парку медичної техніки. Зараз у розпорядженні військових медиків, на відміну від 2014 року, 35 медичних МТЛБ, 13 APC Saxon, БТР-4 та закуплено 100 санітарних автомобілів «Богдан», які також працюють в районах проведення АТО.
 
Ігор Хоменко зауважив, що за підсумками дослідної експлуатації санітарного автомобіля «Богдан 2251» у військових виникло лише кілька невеликих зауважень до медичного кунгу автомобіля. В цілому медичне відділення відповідає цілям і завданням, які вирішуються військовими медиками.
 
«На сьогодні в зоні проведення АТО функціонують чотири мобільних шпиталя, та десять передових медичних груп. Це дозволило скоротити час доставки поранених до місця надання кваліфікованої медичної допомоги до однієї години і забезпечило повернення до строю до 93 % від загальної кількості постраждалих» - підкреслив Ігор Хоменко.
 
Головний медик МО зазначив, що у 2014 медична служба ЗСУ почала приймати поранених з Донецької та Луганської областей, де розпочалися бойові дії. На жаль, на той час структура служби не зовсім відповідала обставинам що склалися. Постраждалі потрапляли до рук військових лікарів Харківського військового шпиталю протягом 6-8 годин з моменту отримання поранень. Доставлялися вони як автомобільним транспортом, так і гелікоптерами. Траплялися випадки, коли на початку транспортування було чотири поранених, а привозили двох загиблих.
 
На порядку денному, на думку очільника ГВМУ, повставатиме питання нарощування кількості пересувних рентгеноскопічних установок та комп’ютерних комплексів на колісній базі.
 
Нагадаємо, спеціалісти «Богдан Моторс» працюють над оновленням санітарного автомобіля «Богдан 2251» відповідно до пропозицій, які надало Міністерство оборони України після дослідної експлуатації машини у військах. Українські військові переглянули свої вимоги до автомобіля, і це дозволило «Богдан Моторс» внести зміни у інтер’єр медичного КУНГ-а, які забезпечать військовослужбовцям більш комфортне перебування у ньому під час виконання завдань за призначенням.