БОГДАН 2351 У ЛАВАХ ПРОТИТАНКОВОЇ АРТИЛЕРІЇ

У цьогорічному параді на честь Дня Незалежності у механізованій колонні був представлений комплекс управління артилерійським вогнем однієї з артбригад ЗСУ, що був змонтований на борту нового багатоцільового позашляховика Богдан 2351.
Апаратура керування АК-1 призначена для візуального спостереження, вибору та супроводження цілі, а також наведення на ціль артилерійського пострілу з керованою протитанковою ракетою «Стугна» при стрільбі з протитанкової гармати МТ-12 «Рапіра» методом телеорієнтування у промені лазера. Керована АК-1 артсистема може вражати нерухомі і рухомі сучасні броньовані цілі, що мають комбіновану, рознесену або монолітну броню, в тому числі з динамічним захистом, а також малорозмірні цілі типу довготривалих вогневих точок, танк в окопі, легкоброньованих об’єктів та вертольотів.
 
Протитанкова гармата МТ-12 «Рапіра» хоча й прийнята на озброєння ще у 60-х роках минулого століття, але добре себе зарекомендувала у боях на Сході. Саме з такими артсистемами українські вояки зупинили наступ російських регулярних військ чотири роки тому на різних ділянках фронту.
 
Використання нового позашляховика Богдан 2351 як транспортної бази для апаратури управління вогнем, безумовно підвищить мобільність органів управління артилерійських та протитанкових підрозділів, а відтак – і їхню безпеку.
Нагадаємо, що нові автомобілі Богдан 2351 використовуються у складі супроводження діяльності патрулів СММ ОБСЄ та застосування БПЛА СММ ОБСЄ в районі проведення Операції Об’єднаних сил.
 
Такі машини працювали поблизу однієї з найгарячіших точок на мапі ООС – Авдіївки. Їхнім завданням було супроводження роботи патруля СММ ОБСЄ який контролював обстановку на лінії зіткнення для забезпечення функціонування Донецької фільтрувальної станції.