«БОГДАН» ПРЕЗЕНТУВАВ НОВИЙ БАГАТОЦІЛЬОВИЙ ПОЗАШЛЯХОВИК

Новий багатоцільовий позашляховик «Богдан 2351» презентували журналістам на автоскладальному заводі №2 компанії «Богдан Моторс» у Черкасах.
 
Військовий автомобіль «Богдан 2351» – уніфікований багатоцільовий позашляховик, який призначений замінити морально і технічно застарілий УАЗ на усіх без винятку ділянках армійської служби. Нова машина має більш потужний двигун потужністю 143 к/с, вищу максимальну швидкість та вантажопідйомність.
 
На перспективу, «Богдан 2351» - це готова платформа для перетворення на легкий автомобіль вогневої підтримки, з можливістю розвитку у модифікації для військових зв'язківців, саперів, радіаційної і хімічної розвідки та аеророзвідки.
 
Ходові та експлуатаційні якості багатоцільового позашляховика представники медіа змогли побачити під час тестових заїздів на пересіченій місцевості. «Богдан 2351» легко долав круті підйоми та спуски, однаково впевнено рухався лісовою дорогою та бездоріжжям зі складним рельєфом та ґрунтами.
 
«Автомобіль призначений для перевезення особового складу, пересування командирів частин та підрозділів. Окрім особового складу автомобіль може перевозити невеликий вантаж, ПММ або боєкомплект. Вантажне відділення автомобіля саме для цього і призначене. Вантажопідйомність автомобіля складає 1000 кг», - сказав комерційний директор підприємства Ігор Осадчий.
 
За його словами, автомобіль вдало пройшов визначальні відомчі випробування та допущений до експлуатації в ЗСУ.
 
Незабаром розпочнеться постачання першої партії нових позашляховиків до Збройних Сил України, де впродовж кількох років гостро відчувається нестача автомобілів саме такого типу та призначення.
 
Нагадаємо, що спеціалісти «Богдан Моторс» працюють над оновленням санітарного автомобіля «Богдан 2251» відповідно до пропозицій, які надало Міністерство оборони України після дослідної експлуатації машини у військах. Українські військові переглянули свої вимоги до автомобіля і це дозволило «Богдан Моторс» внести зміни у інтер’єр медичного КУНГ-а, додати проблискові маячки, пристрій для подачі спеціального звукового сигналу, переговорний пристрій між медичним відділенням та водієм а також вдосконалити паливну систему автомобіля.