ЛУЧАНИ ВИМАГАЮТЬ НОВОЇ ТЕХНІКИ НА ДОРОГАХ МІСТА, А НЕ ЗАКОРДОННИЙ МЕТАЛОБРУХТ

Петицію з вимогою до місцевої влади аби та переглянула підходи в забезпеченні системи громадського транспорту Луцька оприлюднив громадській діяч Анатолій Котлюк на сайті Єдиної системи місцевих петицій.
 
"Як відомо, влада вирішила купити тролейбуси у Швейцарії. Але "під носом" у неї роблять тролейбуси на нашому автозаводі. І сьогодні їх купує Кременчук", - обурюється городянин.
 
На підтримку своєї ініціативи лучанин навів декілька очевидних аргументів. На його думку новий тролейбус буде довше працювати, ніж старий. До того ж у разі потреби ремонту оригінальні запчастини під рукою, тобто на заводі.
 
Також Анатолій Котлюк переконаний, що закупівля нової техніки у вітчизняного виробника, це «інвестування коштів в економіку Луцька. Частина грошей за тролейбуси піде на заробітні плати працівникам, більшість з яких живе в Луцьку, і витратять ці кошти в Луцьку. До того ж завод платить податки і таким чином гроші теж повернуться в казну міста».
 
Нагадаємо, що 28 березня працівники луцького заводу виступили в міськраді з вимогою підтримати вітчизняного автовиробника і переглянути рішення про закупівлю вживаного транспорту з Європи. Вони звернулися до мера і депутатів Луцька у сесійній залі міськради, куди їх для обговорення ситуації запросили народні обранці після мітингу під стінами міської ради.
 
В той же час, депутат луцької міськради Микола Федік під час сесії заявив, що за намірами місцевої влади закупити вживані тролейбуси може ховатися корупційна схема.
 
Обурені результатом рішення міськради Луцька, працівники «Автоскладального заводу №1» АТ «АК «Богдан Моторс» звернулися до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана із проханням не допустити знищення вітчизняного автовиробництва. Трудовий колектив підприємства наголосив на неприпустимості закупівлі списаного закордонного громадського транспорту державним коштом, оскільки така техніка вже не перебуває на гарантії виробника і несе підвищену аварійну загрозу для пасажирів.