МАЙСТЕР-КЛАС ВІД БОЙОВИХ МЕДИКІВ ООС. ВІДЕО

Фінальний етап змагань фахівців із тактичної медицини відбувся на базі одного з військових госпіталів у районі проведення ООС. У заході взяли участь бойові медики підрозділів, які посіли призові місця під час аналогічних конкурсів, проведених в оперативно-тактичних угрупованнях "Схід" та "Північ" – повідомляє штаб ООС.
 
Основним завданням для бойових медиків було виконання вправи з евакуації пораненого з поля бою. Кожен з учасників мав діяти відповідно до протоколів: на місці встановити вербальний контакт з пораненим, упевнитись, що той реагує, і вжити заходів щодо евакуації пораненого з червоної зони.
 
У безпечному місці, керуючись обов'язковим порядком дій, перевірити пораненого та надати першу медичну допомогу у разі виявлення поранень чи травм. Для кожного учасника змагань суддівська колегія передбачала різні додаткові завдання: стан пацієнта, характер поранення тощо. «Важливість цих змагань - у підтриманні практичних та теоретичних навичок особового складу. Бойові медики, які беруть участь у змаганнях, мають великий практичний досвід. Дехто з учасників змагань перебуває на фронті декілька років поспіль. Втім, з професійної точки зору, дотримання усіх необхідних медичних протоколів потребує постійного відпрацювання, оновлення знань та навичок. Тому ми дуже прискіпливо ставимось до оцінювання учасників. У жодному разі практичний досвід не має ставати на заваді точному слідуванню бойовими медиками визначеному порядку дій, – говорить начальник медичної служби ООС полковник медичної служби Віктор Нечипор.
 
Нагадаємо, що за перше півріччя 2019 року черкаські автобудівники в якості шефської допомоги відновили більше десяти автомобілів, які з різних причин вийшли з ладу у підрозділах ЗСУ.