«САНІТАРКА» БОГДАН 2251 УСПІШНО ЗАВЕРШИЛА ВИПРОБУВАННЯ В ЗОНІ ПРОВЕДЕННЯ АТО

Санітарний автомобіль Богдан 2251 успішно пройшов випробування в районі проведення Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей. Про це йдеться в Звіті  складеному представниками Збройних сил України та Міністерства оборони України, який було направлено заступнику Міністра оборони України.

Військові медики оцінювали автомобіль як на предмет технічних характеристик, так і у відповідності та зручності санітарного відділення. В звіті зокрема зазначено, що Богдан 2251 випробовувався дорогами загального користування на швидкостях близьких до максимальних, а також експлуатувався безпосередньо в районі проведення АТО по розбитим ґрунтовим дорогам в умовах сезонного бездоріжжя.

«За період експлуатації виходу з ладу, поломок та відмов не було. За показниками максимальної швидкості, прохідності санітарний автомобіль Богдан 2251 дозволяє виконувати завдання за призначенням по всім видам доріг та в умовах сезонного бездоріжжя»,- зазначено в звіті. Крім того, у висновках щодо санітарного відділення йдеться про те, що воно відповідає вимогам, що висуваються для евакуації поранених та хворих.

Нагадаємо, раніше Державний науково-випробовувальний центр Збройних сил Міністерства оборони України завершив визначальні випробування санітарного автомобілю класу А1 – Богдан-2251 (4x4) та рекомендував Міноборони закупити автівки для потреб військових.

Високий рівень якості та відповідності потребам військових у зоні проведення АТО вже відмітили і волонтери. Зокрема, волонтер Илья Джонович Лысенко на своїй сторінці у Фейсбук дав високу оцінку «сантінарці» Богдан, назвавши її чи неєдиною альтернативою застарілим УАЗ.

Варто відзначити, зацікавленість у придбанні санітарного автомобілю класу А1 – Богдан-2251 (4x4) вже висловили прикордонники та підрозділи Національної Гвардії України.

Санітарний модуль автомобіля виготовлено з використанням високоякісних матеріалів, що відповідають сучасним санітарним вимогам. Варто звернути увагу, що зовні модуль виконано з алюмінію, який забезпечить надійний захист від корозії, а внутрішнє оздоблення виконано з негорючих та зносостійких матеріалів. Санітарна частина автомобіля належно захищена від вологи та пилу, обладнана локальною системою обігріву, системою вентиляції з очисними фільтрами повітря, зональною та загальною системою освітлення, передбачає можливість підключення електроприладів, салон обладнаний додатковим евакуаційним виходом та передбачає штатні місця встановлення типового  обладнання. Модуль має спеціальні кріплення для демонтажу та підйому, тому за необхідності, при втраті чи поломці шасі, його можна швидко демонтувати та змонтувати на інше шасі.

Додаткова комплектація санітарного автомобіля Богдан-2251 може включати в себе світлозвукову сигналізацію, проблискові маячки, додатковий комплект акумуляторів, адаптер змінного струму (220 В), автономний опалювач Webasto (потужність – 4кВт), систему штучної вентиляції легенів, кисневий інгалятор КПІ-02, диспенсер, складані ноші з кріпленнями, набір медичних шин, парамедичний комплект «Медінт 1-M» та інше медичне обладнання, необхідне для надання долікарської допомоги.

Наразі українські військові відчувають гостру потребу в заміні парку старих санітарних авто та надходженні нових автівок. Вартість авто залежатиме від комплектації медичним та іншим додатковим обладнанням. Богдан-2251 повністю відповідає медико-технічному завданню Міністерства Оборони і вимогам до санітарних авто цього класу.