МАСОВЕ ЗАВЕЗЕННЯ «АВТОХЛАМУ» ЗНИЩИТЬ ЦИВІЛІЗОВАНИЙ АВТОМОБІЛЬНИЙ РИНОК

Ситуація навколо автомобілів з іноземними номерними знаками набуває загрозливих масштабів. Учасники ринку занепокоєні фактами «шантажування» Уряду вимогами прийняти регуляторні акти, що пропонують скасувати норми тимчасового перебування авто з іноземною реєстрацією на території України та зменшити оподаткування при розмитнені таких авто. Така ініціатива призведе до низки негативних наслідків.

По-перше, законопроект знищує цивілізований автомобільний ринок та створює соціальну нерівність, де одні українці відраховують значну частину податків до державного бюджету за нові автомобілі, тоді як інші прагнуть майже задарма завозити старі транспортні засоби. «Україна – цивілізована країна в якій мають панувати Закон та верховенство права. Бажання ухилитися від сплати податків не може змусити Уряд піти на антидержавницькі кроки», – зазначають у Федерації роботодавців автомобільної галузі. 

По-друге, пропоновані зміни створюють неконкурентні умови для заводів-автовиробників та офіційних дилерів нових автомобілів, що ставить під загрозу працевлаштування тисяч українців. В умовах падіння автомобільного ринку імпортери та дистриб’ютори намагаються зберегти дилерські мережі, в які було проінвестовано мільйони доларів, не скорочувати робочі місця. Лібералізація ж ввезення автомобілів з іноземною реєстрацією та фактично безподаткове ввезення та володіння такими авто призведе до закриття сервісно-збутових мереж, імпортерів та скорочення працюючих.

По-третє, масове неврегульоване ввезення старих автомобілів загрожує екологічній ситуації країни. Статистика свідчить про катастрофічне старіння автопарку в Україні – станом на початок 2016 року середній вік автомобіля становив близько 19,6 років. Прийняття вимог щодо лібералізації ввезення автомобілів з іноземною реєстрацією поставить під загрозу екологічний стан країни через велику кількість шкідливих викидів старих автомобілів, що не відповідають існуючим екологічним стандартам ЄС. Крім того, старі автівки є потенційно аварійнонебезпечними та можуть загрожувати безпеці на дорогах. 

Зважаючи на вищезазначені наслідки, екологічні та економічні ризики, Федерація роботодавців автомобільної галузі та Асоціація Укравтопром наголошують на необхідності виважено ставитись до можливих наслідків вимог та знайти шляхи раціонального вирішення ситуацію з автомобілями з іноземними номерними знаками.