«ОСНОВНА ЙОГО ЗАДАЧА – ВРЯТУВАТИ ЖИТТЯ» – ВІЙСЬКОВИЙ ЗСУ ПРО САНІТАРНИЙ АВТОМОБІЛЬ «БОГДАН 2251»

     Основне завдання санітарного автомобілю «Богдан 2251» – це врятувати життя поранених українських бійців. Про це під час навчань з експлуатації санітарних автомобілів «Богдан 2251» заявив Дмитро Перегняк, начальник медичного пункту 1-го батальйону 128 бригади ЗСУ.
 
     «В основному цей автомобіль використовується в зоні проведення АТО як заміна санітарного УАЗа, який морально застарів. Основна його задача – врятувати життя», – зазначив капітан Перегняк.
 
     Він додав, що подібний автомобіль є новим для Збройних Сил України, тому організовані ДП «Автоскладальний завод №2» АТ АК «Богдан Моторс» навчання є доцільними. Вони дозволяють краще зрозуміти особливості автомобіля, щоб у подальшому не допускати помилок з його обслуговування і експлуатації.
 
     «Курс доволі-таки змістовний. Термін проведення потрібно збільшити і провести з усією категорією військовослужбовців, які будуть працювати з даним видом автомобіля», – додав військовий.
 
     За його словами, група військових, що пройшли курс, вивчалапрактичне використання автомобілю: від щоденного технічного обслуговування, яке кожен водій проводить перед виїздом та після повернення, до проведення технічних регламентних робіт.
 
     «Зацікавленість водіїв – це знання автомобіля, медиків – знання своєї частини. У деяких моментах ми замінюємо один одного. Що медики, що водії мають знати будову і технічні характеристики цього автомобіля», – сказав Дмитро Перегняк.
 
     Нагадаємо, ДП «Автоскладальний завод №2» АТ АК «Богдан Моторс» розпочало комплексну програму навчань військових ЗСУ з експлуатації санітарних автомобілів«Богдан 2251». У рамках програми водії та медики мають змогу ознайомитися з теорією експлуатації санітарних автомобілей, особливостями конструкції та порядку обслуговування автомобілів, а також відточити необхідні навички їх обслуговування. Мета курсу – максимальна ефективність продукції підприємства під час експлуатації.
 
     У квітні минулого року завод передав військовим першу партію техніки. Санітарні авто Богдан 2251 створені з урахуванням сучасних вимог та передового досвіду надання долікарської допомоги військовослужбовцям. Вони призначені для оснащення медичних підрозділів військової ланки, автомобільних санітарно-евакуаційних підрозділів та військових медичних лікувальних закладів ЗСУ. Автомобіль пристосований для вивозу поранених з медичних підрозділів військової ланки, військових мобільних шпиталів та подальшої їх евакуації до медичних лікувальних закладів. Богдан 2251 може транспортувати до 8 поранених.
 
     Автомобіль виконаний на базовому шасі GreatWallWingle 5 – повнопривідний, з колісною формулою 4х4, переднім поздовжнім розташуванням двигуна, який працює на дизельному паливі.