ЧЕРЕЗ «ЄВРОБЛЯХИ» УКРАЇНУ МОЖУТЬ ЗАЛИШИТИ ВЕЛИКІ ІМПОРТЕРИ АВТО

Навала «євроблях» знищує український авторинок. В умовах низького попиту на нові авто, іноземні імпортери можуть залишити ринок України. Про це заявили у прес-службі корпорації «Богдан».
 
«Проблема «євроблях» шкодить не тільки ринку вживаних авто, а й дуже негативно впливає на імпорт нових іноземних автівок. У будь-який момент великі корпорації можуть задатися питанням: який сенс завозити до країни автомобільні новинки, сплачувати податки та створювати робочі місця, коли левова частка продажів авто знаходиться поза законом, і просто закрити свої представництва», - підкреслили у «Богдані».
 
За статистикою, 50% усіх проданих авто – це європейський металобрухт. Угоди із купівлі «євроблях» знаходяться поза законом, з них не сплачуються податки, їх неможливо оштрафувати.
 
«Євробляхи» є не лише законними, а й небезпечними. Більшість із них не має ані жодних гарантій, ані страхування у випадку аварійної ситуації. Оскільки власника такої машини встановити майже неможливо, водії нерідко просто кидають авто і втікають з місця ДТП.
 
Нагадаємо, що високопосадовці за останні роки вже кілька разів знижували ввізне мито на імпортні авто. Завдяки цьому їхні обсяги в Україні зросли у 14 разів: з 4164 у 2008 році до 59 020 у 2017 році. І це лише розмитнені, легально завезені автомобілі. Якщо ж говорити про нерозмитнені «євробляхи», то за підрахунками Державної фіскальної служби України їх налічується 425 400 одиниць.