СКАСУВАННЯ АКЦИЗНОГО ПОДАТКУ НА ВЖИВАНІ АВТО ОСТАТОЧНО ВБ’ЮТЬ АВТОВИРОБНИКІВ ТА ОБВАЛЯТЬ РИНОК

У разі прийняття Верховною Радою проекту закону про скасування акцизного податку на імпорт вживаних авто (№3251), на ринок нових автомобілів в Україні чекає обвал в десятки разів, а на ймовірному відновленні роботи автоскладальних заводів можна поставити хрест навіки.

«При збереженні діючих ставок мит та акцизів на імпорт автомобілів, ми прогнозуємо невелике зростання ринку нових авто до 52 тис. од., а відновлення автовиробництва в країні можливе вже з 2017 року»,- зазначив Михайло Сокол, директор департаменту маркетингу корпорації «Богдан».

За його словами, поки лінії з виробництва легкових авто законсервовані, фахівці заводу працюють над розробкою та виробництвом спеціалізованої техніки яка могла би бути використана військовими в зоні проведення АТО. «Найголовніше сьогодні зберегти підприємство та висококласних фахівців переорієнтувавши виробництво в очікуванні позитивних змін на ринку»,- додав він.

Як зазначив Владислав Сопіт, директор Автомобільного заводу «Богдан» (м. Черкаси), сьогодні завод готовий до серійного виробництва багатофункціональних броньованих авто підвищеної прохідності Барс, повнопривідних рамних авто для перевезення особового складу і вантажу, а також автомобілів швидкої допомоги підвищеної прохідності.

Автомобілі вже готові до серійного виробництва. На заводі чекають на замовлення від Міністерства оборони України.