РОЗПОЧАЛИСЬ ДЕРЖАВНІ ВИПРОБУВАННЯ БРОНЬОВАНОГО АВТОМОБІЛЯ «БАРС-8»

Міністерство оборони України розпочало державні випробування тактичного броньованого автомобіля «Барс-8» виробництва корпорації «Богдан». Протягом щонайменше трьох місяців проводитимуться ходові випробування маршем 10 000 км в різних умовах дорожнього покриття, переважно по пересічній місцевості; оцінюватиметься параметри прохідності автомобіля; перевірятимуться балістичні та протимінні показники броньованого авто; триватиме аудит тактико-технічного стану автомобіля: перевірка роботи основного та допоміжного обладнання, їх робота в нестандартних та наближених до бойових умовах експлуатації, тощо.

Наданий на випробування автомобіль лежить в основі створення цілого сімейства спеціальних броньованих машин, що в найближчий перспективі зможуть використовуватись для оснащення підрозділів ЗС України при веденні ними бойових дій.

За словами Ігоря Осадчого, заступника директора з маркетингу «Богдан Моторс», виробник очікує, що бронеавтомобіль «БАРС-8» гідно оцінять фахівці Збройних Сил України та авто безперешкодно буде прийнято на озброєння в українську армію. «Потреба військових в цьому класі авто дуже велика»,- додав він.

Розроблений черкаськими автовиробниками, тактичний броньований «БАРС-8», виготовлений відповідно до стандартів світових аналогів з урахуванням вимог ЗСУ. Бронеавтомобіль «Барс-8» у своєму складі має енергоємне шасі підвищеної прохідності з колісною формулою 4×4 та 6,7-літровим турбодизельним двигуном Cummins, броньований протимінний і балістичний захист за стандартом STANAG 4569 Level 2, системи забезпечення життєдіяльності екіпажу, пуску димових гранат, засоби зв’язку та навігації, прилади нічного та денного спостереження, систему регулювання тиску в шинах та RunFlat, систему пожежогасіння моторного відділення, засоби маскування, протиосколковий підбій корпусу, автономну кліматичну систему  та ін.

Сімейство спеціальних броньованих машин  на базі «Барс-8» передбачає як встановлення лінійки різних бойових модулів, так можливість виконання бронеавтомобілів  артрозвідки, мобільних мінометів, санітарних автомобілів, тощо.  не зважаючи на те що основною галуззю використання «Барс-8» є оснащення підрозділів ЗС України при веденні ними бойових дій, машина може використовуватись для: транспортування особового складу, перевезення вантажів в умовах бойових дій, виконання тактичних завдань, охорони блокпостів, як санітарний автомобіль. Пасажиромісткість 8-10 чоловік в повному обмундируванні. Особливість конструкції броньованого авто дозволяє комфортну посадку та висадку екіпажу через широкі бокові і задні двері, передбачена можливість евакуації через люк на даху.

Корпорація «Богдан» на виробничих потужностях ДП «Автоскладальний завод №2» ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан-Моторс» (м. Черкаси) здійснює виробництво комерційної техніки та техніки спеціального призначення. Підприємство має новітнє обладнання та цехи зі складання вантажівок, виробництва надбудов, зварювання, діагностичний та логістичний центри. Серед продукції військового призначення можна виділити наступні: тактичні броньовані автомобілі «Барс-6» та «Барс-8», лінійка невеликих повнопривідних автомобілів «Богдан Карго» (вантажний), Богдан 2252 (санітарний), Богдан 2251 (військовий санітарний автомобіль  ), Богдан 2351 (командирський), середні вантажні автомобілі Hyundai HD 65/78, Богдан 3371 / 3372 / 3373,  вантажні автомобілі Богдан 5316 (4х4), Богдан 6317 (6х6),  Hyundai HD 120, броньовані вантажні автомобілі Богдан Козак 6×6).