САНІТАРНІ АВТО «БОГДАН» СТАЛИ ЗАРУЧНИКАМИ БОРОТЬБИ ПЕВНИХ ПОЛІТИЧНИХ СИЛ - ПОЛКОВНИК ЗАПАСУ ЗСУ

Галас навколо санітарних автомобілів «Богдан-2251» викликаний не їхніми технічними недоліками, а боротьбою політичних сил за власні інтереси. Таку думку висловив колишній АТОвець, полковник запасу ЗСУ Олег Чуйко (Мамай) на сторінках інтернет-видання «Главком».
 
«У всій цій ситуації мені дуже шкода, що зараз хороший почин ховається під тиском виключно політичних інтересів певних персон і угруповань, яким насправді глибоко все одно як влаштована машина (та вони в цьому особливо і не розбираються). Їм просто хочеться реалізувати за рахунок інших свої політичні амбіції», – впевнений комбат.
 
За твердженням військовослужбовця, у «Богдан-2251» є низка беззаперечних переваг, завдяки яким він виграє у порівнянні з іншим медичним транспортом і навіть може конкурувати з європейським аналогами. Це сучасна машина, яка прийшла на заміну застарілим радянським «УАЗам-452», термін експлуатації яких перевищив 50 років і які розсипаються на очах.
 
«Пігулка» (УАЗ-452 – прим.ред.) виграє у «Богдана», тільки за умовною прохідністю. Кліренс у цієї машини, більший лише на 3 сантиметри. Але на цьому всі її переваги закінчуються. Медичний відсік «Богдана-2251» навіть візуально значно більший і в ньому можна дійсно надавати першу медичну допомогу. Сучасне авто більш швидкісне (на своєму етапі евакуації) та й в цілому, з того що довелося побачити в різних країнах, в тому числі і на навчаннях з арміями країн НАТО – українська нова машина цілком «на рівні», – підкреслює Олег Чуйко.
 
На думку комбата, військові потребують, в першу чергу, нового спеціалізованого транспорту, на єдиному шасі, однотипні по устаткуванню, з однаковими двигунами та витратними матеріалами. Оскільки це дозволяє спростити їхнє технічне обслуговування та експлуатацію. Натомість іноземні автівки, що вже побували у вжитку і мають тисячі кілометрів пробігу, не можуть запропонувати таких переваг.
 
Нагадаємо, у квітні минулого року завод передав військовим першу санітарних авто «Богдан 2251». Вони створені з урахуванням сучасних вимог та передового досвіду надання долікарської допомоги військовослужбовцям. Машини призначені для оснащення медичних підрозділів військової ланки, автомобільних санітарно-евакуаційних підрозділів та військових медичних лікувальних закладів ЗСУ. Автомобіль пристосований для вивозу поранених з медичних підрозділів військової ланки, військових мобільних шпиталів та подальшої їх евакуації до медичних лікувальних закладів. Богдан 2251 може транспортувати до 8 поранених.
 
Автомобіль виконаний на базовому шасі GreatWallWingle 5 – повнопривідний, з колісною формулою 4х4, переднім поздовжнім розташуванням двигуна, який працює на дизельному паливі.