САНІТАРНИЙ АВТОМОБІЛЬ БОГДАН 2251 ВЖЕ ДОПОМАГАЄ РЯТУВАТИ ЖИТТЯ БІЙЦІВ У ЗСУ

Після вдалого завершення відомчих випробувань, а також випробувань «санітарки» Богдан 2251 в зоні проведення АТО, Міністерством оборони України видано наказ про допуск до експлуатації автомобіля у Збройних Силах України. А у грудні минулого року, перше авто вже надійшло до військової частини.
«Санітарка» створена з урахуванням сучасних вимог та передового досвіду надання долікарської допомоги військовослужбовцям. Автомобіль підвищеної прохідності побудовано на шасі GreatWall Wingle 5. Необхідно підкреслити, що розробка авто велась із залученням фахівців Міністерства оборони, тому в ньому враховані потреби і досвід експлуатації саме військовими лікарями.

Санітарний модуль автомобіля виготовлено з використанням високоякісних матеріалів, що відповідають сучасним санітарним вимогам. Варто звернути увагу, що зовні модуль виконано з алюмінію, який забезпечить надійний захист від корозії, а внутрішнє оздоблення виконано з негорючих та зносостійких матеріалів. Санітарна частина автомобіля належно захищена від вологи та пилу, обладнана локальною системою обігріву, системою вентиляції з очисними фільтрами повітря, зональною та загальною системою освітлення, передбачає можливість підключення електроприладів, салон обладнаний додатковим евакуаційним виходом та передбачає штатні місця встановлення типового  обладнання. Модуль має спеціальні кріплення для демонтажу та підйому, тому за необхідності, при втраті чи поломці шасі, його можна швидко демонтувати та змонтувати на інше шасі.

Нагадаємо, раніше в Звіті  складеному представниками Збройних сил України та Міністерства оборони України, який було направлено заступнику Міністра оборони України, зазначалось що санітарний автомобіль Богдан 2251 дозволяє виконувати завдання за призначенням по всім видам доріг та в умовах сезонного бездоріжжя. Державний науково-випробовувальний центр Збройних сил Міністерства оборони України по завершенню визначальних випробувань санітарного автомобілю класу А1 – Богдан-2251 (4x4) також рекомендував Міноборони закупити автівки для потреб військових.

Автомобільний завод «Богдан» в Черкасах має багаторічний досвід у виробництві автомобільної техніки усіх типів. Усі виробничі процеси максимально автоматизовані. Новітнє обладнання виробничих ліній від світових виробників повністю універсальне, що дозволяє виготовляти будь які авто за марками та габаритами. Завод «Богдан» в Черкасах – єдине автомобілебудівне підприємство побудоване в Україні на приватні інвестиції за роки Незалежності. Підприємство може забезпечувати робочими місцями майже 5 тисяч фахівців.