УКРАЇНІ ПОТРІБЕН ЗАКОН, ЯКИЙ ВСТАНОВИТЬ СТАНДАРТИ БЕЗПЕКИ І КОМФОРТУ У ГРОМАДСЬКОМУ ТРАНСПОРТІ – «БОГДАН»

Ухвалення законодавства із чіткими вимогами до громадського транспорту дозволить підвищити безпеку на українських дорогах. Таку думку у своєму блозі на сайті ЛІГА.net висловив прес-секретар Корпорації «Богдан» Сергій Красуля.
 
«В Україні контроль за якістю пасажирських перевезень у громадському транспорті практично відсутній. Відповідно до законодавства, міський транспорт має відповідати загальним технічним умовам, але жодним умов щодо його безпеки і комфорту немає», - зауважив Сергій Красуля.
 
Це призводить до зловживань з боку перевізників, які намагаються зекономити за рахунок комфорту пасажирів, купляючи автобуси і тролейбуси у найдешевших комплектаціях. Або навіть перелаштовують вантажні маршрутки на пасажирські, тим самим наражаючи людей на небезпеку.
 
Щоб вирішити проблему, потрібно законодавчо закріпити стандарти безпеки і заборонити аварійним автобусам виходити на маршрути. Треба чітко прописати строки експлуатації громадського транспорту, які не повинні перевищувати 8-10 років. Також важливо скасувати заборону на перевірки перевізників, взявши під контроль транспортні організації. І по можливості відмовлятись від маршруток у містах на користь великих автобусів.
 
Нагадаємо, що Корпорація «Богдан» активно підтримує ініціативу українських міст у переході на новий великий, зручний і комфортний громадський транспорт та готова допомогти задовольнити їхні потреби у цьому. Адже такий транспорт враховує особливості людей з обмеженими можливостями і відповідає сучасним європейським та світовим стандартам – економічним, технічним та екологічним. Низка українських міст вже почала реформу комунального транспорту і повний перехід від маршруток до великих тролейбусів і автобусів.