УКРАЇНСЬКА АРМІЯ ОТРИМАЄ МОДЕРНІЗОВАНІ САНІТАРНІ БОГДАН-2251

Міністерство оборони ініціювало створення спеціальних робочих груп, які в координації із заводом-виробником - черкасским ДП"АСЗ №2" АО "АК Богдан Моторс" модернізують санітарний автомобіль Богдан-2251 для потреб медичної служби ВСУ. Таке рішення було прийнято під час круглого столу з представниками Міністерства оборони України, громадських та волонтерських організацій, - повідомляє прес-служба Міністерства оборони України. Разом з тим, ні про яке призупинення виробництва Богдан-2251 або про відмову від закупівель, як повідомляли деякі ЗМІ, мова не йде. 

Рішення Міністерства оборони націлене на забезпечення медичної служби Військовою Силою України надійним та якісним санітарним автомобілем класу «А», який повинен замінити в українській армії морально- та технічно- застарілі УАЗ-3962 російського виробництва. За оцінками Міністерства оборони, наразі потреба в таких автомобілях складає сотні одиниць.

Нагадаємо, що виробництво та розробку санітарного автомобіля Богдан-2251 було здійснено на черкаському заводі ДП "АСЗ №2" АО "АК Богдан Моторс". Ступінь локалізації автомобіля в Україні сягає майже 70%, що дозволяє оперативно реагувати і модернізувати його конструкцію, на відміну від варіантів імпортних закупівель. Крім того, виробництво таких автомобілів в Україні не лише створює робочі місця в державі, але і приносить податкові відрахування до бюджетів різних рівнів з кожним таким автомобілем.

До постачання у Міністерство оборони, санітарний автомобіль Богдан-2251 пройшов серію випробувань державної комісії, за результатами роботи якої якої було прийнято рішення про закупівлю таких автомобілів для потреб медичної служби ВСУ. Після поставки 50 таких автомобілів та їх експлуатації в зоні бойових дій, у частин автомобілів були виявлені технічні несправності. Але мова йшла не про 50%, про які на всю країну заявили окремі ЗМІ, а про 17%. Проте, в "Богдан Моторс" оперативно провели аналіз цих несправностей і визначили, що основними причинами стали виходи з ладу паливної системи автомобіля за причиною використання неякісного палива, а також порушення умов експлуатації або регламенту сервісного обслуговування. Про це свідчать і висновки створеної сторонами комісії і незалежних експертів.

Наразі, черкаським підприємством «Богдан Моторс» превентивно  розроблено заходи з модернізації автомобіля Богдан-2251, які готові оперативно провести, аби реагувати на  складні умови експлуатації техніки в зоні АТО. До того ж, за рішенням проведеного круглого столу в Міноборони, створені робочі групи, що проведуть роботу спрямовану на удосконалити технічного завдання, здійснять фінансово-економічне обґрунтування запропонованих змін; нададуть принципове бачення системи медичної евакуації та звірять відповідність змін до технічного завдання вимогам лікувально-евакуаційного процесу .

Саме той факт, що Богдан-2251 випускається в Україні, дозволяє заводу швидко реагувати і вносити необхідні зміни, а української армії отримувати вже модернізовані санітарні авто.