SHANGHAI-2019 АЗІЙСЬКИЙ БЕНЕФІС ЕЛЕКТРОКАРІВ

Шанхайський автосалон – одна з провідних автомобільних подій у Азії. Але з точки зору ідей та демонстрації бачення автогігантами майбутнього автомобілебудування, ця подія набуває вже й світового значення. Цього року у восьми павільйонах найбільшого у світі Національного виставкового центру експозицію склали стенди понад однієї тисячі виробників з 20 країн. Головною темою виставки стало «створення майбутнього». Його складовими провідні виробники вважають інтеграцію автомобілів з комунікаційною сферою, мережею інтернет, роботу з великими данними та штучний інтелект.

Shanghai-2019 яскраво продемонстрував поступ Піднебесної у майбутнє. І слід зазначити, що на цьому шляху китайські виробники навіть встигли випередити декого з традиційних лідерів галузі. На виставці було представлено дуже багато концептуальних автомобілів та електромобілів. Взагалі, електромобілі стали головною темою виставки. Вони були представлені фактично у всіх класах та типах. Чимало було моделей, які навіть і не побачиш на інших світових виставках. Традиційно були представлені BMW, Hyundai, Mercedes, Audi, Renault та численні виробники з Китаю та Японії. Від китайського автогіганта Great Wall Motors на виставці було представлено два стенди. Перший стенд повністю експонував бренд WEY. На ньому публіці було презентовано концепт WEY X – це втілений у реальних розмірах концептуальний погляд конструкторів GWM на те, як виглядатиме автомобіль у 2025 році. Серед основних його складових – електродвигун, запас ходу на 800 км, швидке заряджання АКБ (протягом півгодини), використання штучного інтелекту у системі управління авто, його персоналізація та здатність пересуватися дорогами без втручання людини. Окрім моделі WEY VV7, яка вже продається у Китаї, на стенді було продемонстровано моделі преміальних кросоверів VV6 та VV5, в них використовуються останні модні опції, як то – потужні двигуни, матричні фари, LED-екрани замість дзеркал заднього виду та додаткові камери огляду. Багато уваги приділили й системам безпеки. На стенді WEY за перші два дня виставки було презентовано три нових моделі та один концепткар. Загалом, представники компанії заявили, що протягом виставки вони презентують сім нових моделей бренду. Об’єднаний стенд брендів HAVAL, GreatWall та ORA був таким масштабним, що окупував понад чверть площі одного з павільйонів. Тут були представлені нові моделі Haval F7 та Haval F7X (варіант купе). Відносно «свіжий» Haval H6, який продається зараз у Китаї також було презентовано на стенді. Бренд Haval презентував авто майбутнього Haval Vision 2025. В ньому проглядаються такі ж мотиви та тенденції як і у WEY X, але інженери бренду Haval більш зосередилися на практичності свого «авто майбутнього». Однією з важливих новин Shanghai-2019 стало офіційне повідомлення про подальшу спеціалізацію бренду GreatWall. З цього року він займатиметься лише пікапами. Спеціально під цю програму була розроблена платформа Great Wall P-Series. На виставці було презентовано універсальну платформу, на базі якої і створюватиметься три моделі нових пікапів. Найбільша модель була показана у трьох модифікаціях. Перша з них – повністю позашляховий варіант, що з заводу вже обладнаний повним offroad-«обвісом» – «кенгурятник», лебідка, підвищений кліренс, додаткові фари та інше. Другій варіант – електричний пікап з найпередовішими характеристиками. Його заявлений запас ходу складає 500 км. Третій варіант – стандартний автомобіль з ДВЗ для споживчих та комерційних потреб.

Стенд компанії також JAC приємно здивував новинками. В силу більш позитивно-консервативної спрямованості цього бренду на стенді відвідувачі не побачили футуристичних концептів та інших ідей майбутнього. Але приємно здивували великий пікап JAC Т8, який також має один з варіантів виконання просто з заводу у повному поза шляховому «обвісі». Також JAC представив дві нові моделі, які вже наступного року продаватимуться в Україні – S4 з бензиновим двигуном та S4 у «електричному» виконанні. Це компактні кросовери з просторим салоном та приємними експлуатаційними характеристиками. Хочеться зазначити, що кожне нове покоління автомобілів JAC приємно Наприклад електропривід двері багажника або системою слідкування за смугою руху. Також бренд з року в рік постійно вдосконалює матеріали салону та застосовує все нові і нові досягнення в галузі світлооптики. JAC також презентував у Шанхаї вже четверте покоління автомобілів S3. Це авто за загальним визнанням вирізняє поміж інших дуже потужний і енергійний дизайн. JAC не приховує пріоритетності розвитку саме електрокарів. На стенді цього виробника водночас експонувалося відразу чотири електромобіля. Також виробник наголошував а розвитку використання технологій автопілоту та штучного інтелекту у системах керування майбутніх автомобілів.