З початком бойових дій на території Донецької та Луганської областей, місцева виробнича інфраструктура зазнала суттєвих пошкоджень та руйнувань, що, у свою чергу, створило складні умови для життєдіяльності цивільного населення та об’єктів місцевої промисловості – повідомляє штаб ООС.
У взаємодії Командування ООС та української сторони СЦКК останнім часом забезпечено проведення низки ремонтно-відновлювальних робіт на об’єктах критичної інфраструктури.
Мобільність груп, що забезпечують цей процес здійснюється з використанням сучасних багатоцільових позашляховиків «Богдан 2351».
Чи не найнебезпечніший для екології регіону об’єкт знаходиться лічених кілометрах від окупованої Горлівки – отруйне озеро глибиною 15 метрів – це відстійник хімічних відходів фенольного заводу під Торецьком. Озеру майже 70 років. Останні чотири роки війни цей об’єкт – фактично на лінії вогню. Тут зберігається понад триста тисяч тонн отруйних речовин, зокрема фенол, піридин та сірчана кислота.
В зв’язку з бойовими діями, дамба фенольного заводу місцями почала просідати. Відстійник, що знаходиться на узвишші, у разі пошкодження загрожує знищити усе живе навкруги. Але початок ремонтних гальмувався ненаданням гарантій безпеки робітникам з боку окупаційної адміністрації РФ.
Без присутності на місці автомобілів української сторони Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню (СЦКК) дамбу тут не ремонтують – їхня присутність є своєрідним гарантом тиші на цьому об’єкті.
Нагадаємо, що у вересні цього року Об’єднані сили взяли під контроль хутір Вільний, що на Луганщині. Цей населений пункт впритул примикає до також нещодавно звільненого Золотого-4, яке впродовж 4 років війни перебувало у так званій «сірій зоні». В рамках соціальної відповідальності ЗСУ, до населеного пункту фактично відразу було доправлено гуманітарну допомогу із застосуванням нових багатоцільових позашляховиків «Богдан 2351».