ДО РАЙОНІВ ПРОВЕДЕННЯ ООС ВІДПРАВЛЕНО ОНОВЛЕНІ «БОГДАН 2251»

У Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону відбулася урочиста передача семи нових санітарних автомобілів «Богдан 2251» до медичної установи, підрозділи якої виконують завдання у районах проведення операції Об’єднаних сил – повідомляють військові. «- Це суттєве підсилення нашого автопарку, адже санітарні автомобілі, якими ми наразі користуємося, вичерпали свій ресурс. Відтепер оперативність евакуації поранених до медичних закладів підвищиться у рази», – зазначив начальник Військово-медичного клінічного центру Північного регіону полковник медичної служби Юрій Подолян.

Усі автомобілі були передані медперсоналу 65-го військового мобільного шпиталю, який дислокується на Донеччині. Головним завданням екіпажів цих автомобілів буде евакуація поранених з лінії зіткнення з противником до медичного закладу. Кожен з них може вмістити 7 сидячих або 3 лежачих поранених або травмованих. Нагадаємо, що на виконання затвердженої Міністром оборони України Програми розвитку медичної служби Збройних Сил України до 2020 року, на базі 65-го військового мобільного госпіталю передбачається створити експериментальний підрозділ з медичної евакуації, який повинен відповідати стандартам НАТО.

З 53 виділених за штатом військовослужбовців будуть створені 18 екіпажів на автомобілях «Богдан 2251» у складі старшого бойового медика, бойового медика і водія-санітара. Екіпажі будуть постійно знаходитися на передовій в районі проведення операції Об’єднаних сил і забезпечуватимуть евакуацію за територіальним принципом із зони своєї відповідальності.