
РІК МАСШТАБНИХ ПРОЕКТІВ: КЛЮЧОВІ ВЕКТОРИ РОЗВИТКУ «БОГДАНУ» В 2018 РОЦІ
Для корпорації «Богдан» 2018 рік став періодом закріплення намічених раніше векторів та успішної реалізації нових амбіцій. Передусім наші плани стосуються викликів, які постають перед країною.
Так, основним завданням і напрямком роботи «Богдан Моторс» є оновлення автопарків міст сучасними засобами пересування. Крім того, компанія продовжує модернізацію військової техніки для української армії. Водночас ми розуміємо, що однією з характеристик розвитку підприємства є вихід продукції на іноземні ринки, тож ще одним вектором руху компанії є розширення співпраці з європейськими компаніями.
«Богдан» має всі передумови, щоб розвивати свій виробничий потенціал – за допомогою сучасного обладнання та висококваліфікованих фахівців. Прогрес в обраних векторах, а також готовність до нових викликів, наразі є основними цілями корпорації на 2019 рік.
Оновлення автопарків громадського транспорту
2018-ого «Богдан» відсвяткував 20-річний ювілей бренду. Компанія нині випускає 12 та 18-метрові моделі, які поступово замінюють старі засоби пересування в українських містах.
Сучасні міські автобуси та тролейбуси «Богдан», залежно від моделі, вміщають від 100 до 180 пасажирів. Вони розраховані на потреби людей з інвалідністю: мають низьку підлогу, майданчики для візків, а також кнопки для подачі сигналу водію. Пасажирам не доводиться застрибувати, а також затягувати свої речі до салону по високих сходинках. Крім того, нові моделі обладнані кондиціонерами, Wi-Fi-зв’язком, GPS-навігаторами та відеореєстраторами і відповідають європейським екологічним стандартам. Цьогоріч у рамках програми «Міський громадський транспорт в Україні» за кошти європейських кредиторів такі сучасні тролейбуси та автобуси «Богдан» поїхали до Івано-Франківська, Сум, Херсона та Кременчука.
Вони є не лише комфортними для пасажирів та водіїв, а й заощаджують міські кошти. Так, тролейбуси «Богдан» споживають на 40% менше електроенергії. Крім того, мають автономний запас ходу, який дозволяє з’єднувати віддалені райони міст без будівництва додаткових контактних мереж. В цьому, наприклад, переконалися у Кременчуці, де сполучили два береги Дніпра за допомогою тролейбусів «Богдан». Цей транспорт завдяки акумулятору збільшеної ємності їздитиме мостом протяжністю 1,2 км без під’єднання до електромережі.
Ще одним напрямком роботи «Богдан Моторс» є постачання зручних автобусів в рамках програми «Шкільний автобус». Цьогоріч новенькі «Богдан А22412» поїхали до учнів Волині, Херсонщини та Житомирщини. Ці транспортні засоби вироблені з комплектуючих від найкращих світових компаній, мають ремені безпеки та відповідають екологічному стандарту Euro 5. Завдяки ним діти мають змогу комфортно та безпечно діставатися до школи, а також їздити на різноманітні екскурсії.
Корпорація своїм прикладом демонструє, що український виробник здатний продукувати сучасну та якісну техніку, яка не поступається іноземним аналогам та відповідає європейським нормам. Водночас, складається враження, держава поки що не виявляє цілеспрямованого зацікавлення в підтримці українського автопрому: на дороги деяких міст досі виходить громадський транспорт іноземного виробництва, який не має переваг над вітчизняним.
